Vakıf Hakkında

parallax background
 

KARDEMİR TEKNOLOJİ, EĞİTİM ve KÜLTÜR VAKFI

Vakıf
Hakkında


Tarihçe
Vakfımız Kardemir A.Ş. ‘ nin bir üretim üssü olmasını sağlayacak faaliyetleri desteklemek, yapılacak üretimin yüksek teknoloji ile birleşerek ülke içerisinde ve ihracatta payını arttıracak kaliteli iş gücüne sahip olması için yapılacak çalışmaları desteklemek, ülkemizin kültürel, bilimsel, teknolojik, sosyal ve ekonomik gelişmesine katkı sağlamak bu alanda yapılacak çalışmaları teşvik etmek ve donanımlı nesiller yetiştirmek gayesi ile 15.02.2018 Tarihinde Karabük ili Kardemir Sahasında kurulmuştur. 23.03.2018 tarih ve 3369 sayılı resmi gazetede yayınlanarak ‘’Kardemir Teknoloji Eğitim ve Kültür Vakfı( Kardemir Vakfı) ‘’ olarak ilan edilip resmiyet kazanmış Vakıf Mütevelli Heyeti de 20.04.2018 Tarihinde ilk toplantısını yaparak Yönetim ve Denetim kurullarını seçmiştir.

Misyonumuz Kabiliyetli ve başarılı; fakat imkânları sınırlı gençlerimizin, kendilerini geliştirmeleri, vatana, millete yararlı bireyler haline gelebilmeleri amacıyla eğitimlerine katkıda bulunmak.

Vizyonumuz Gençlerimizin ülke kalkınmamıza katkıda bulunan, ileri teknoloji ile ilgili bilgi birikimine sahip, vatan ve millete faydalı, iyi insanlar olarak yetiştirmek.